Sušický High Point MTB Maraton:
Zbývá: -89 dní
Přihlášeno: 62 lidí
Svatobor tour 2018:
Zbývá: -75 dní
Přihlášeno: 0 lidí

Sušický horský běh 2015 se rychle blíží

Vážení přítelé a příznivci Sušického horského běhu přináším Vám aktualitu před závodem od pořadatelského týmu i s plakátem na akci

 

Druhá výzva Sušického horského běhu 2015 – Připoj se!

Rok se opět sešel s rokem a organizátoři Sušického horského běhu 2015 (SHB 2015) zvou běžce z blízka i daleka k poměření svých sil na již čtvrtém ročníku. V rámci sportovního ducha jsme pro připravili atraktivní okruh v délce 22 km v okolí Sušice s výběhem na kopec Sedlo.

Při závodu dne 18.04. 2015, nohy vás závodníků budou zdolávat těžká stoupání, pasáže v lesích po různých cestách a také seběhy při kterých se vaše oči budou moci kochat výhledy na okolí Sušice a Šumavu.

Celé martýrium hlavního závodu, které bude odstartováno v 13:30 hod, následně doprovodí od 13:45 hod závody dětí na trasách, které pořadatelský tým připravuje pro jednotlivé věkové kategorie v prostoru ostrova Santos.

Oproti loňské premiéře na tomto okruhu vás nečeká žádná velká změna, jen spíše drobnosti v organizaci zabezpečení a doufáme, že vše k lepšímu. Ponecháváme skoro stejný termín, polovina dubna, a doufáme že počasí pro nás bude přívětivé jako třeba v loni.

V době, kdy vaši rodinný příslušníci a nebo parťáci budou lapat po dechu na trati, se budete moci věnovat třeba pití výborného sušického piva SUŠIČÁK z pivovaru od Švelchů, dále opékání špekáčků na otevřeném ohni, hudební reprodukci a to na SANTOSU v LUHU, který se i letos stane zázemím celé akce a kde se o vás bude starat personál TRADIČNÍHO KLOUBU. Pokud počasí nebude přívětivé nebude chybět občerstvení s punčem či svářákem nebo grilovanými klobásami.

Ať sluníčko a teplo a nebo déšť a zima, tak vždy vše ve společnosti lidí naladěných na stejnou vlnu.

Přijměte tímto naše pozvání na SUŠICKÝ HORSKÝ BĚH 2015 - 18.04. 2015 a přijeďte s rodinou a přáteli strávit pěknou sportovní sobotu na Santos v Sušici.

Dávejte dohromady také dvojice neboť kdo nenatrénuje a zaváhá, neběží! :)

Více informací naleznete na zde ve "Vzkazníku".

Věříme, že příchozí sportovcům připraví pro start odpovídající kulisu a užijí si slavnostní start s nimi.

Organizátoři SHB 2015

 

Autor
5.4.2015 - dlouhán

Memoriál Evy Hrabové 2015 je již minulostí

Vážení přátelé

Tak, a je to za námi. Píši samozřejmě o Memoriálu Evy Hrabové 2015 konaném 21.3. Na start se nás postavilo 61 závoďáků. Potěšující je, že na trať vyběhlo i šest dětí. Sluníčko hřálo místy až dost, takže k pěkným výkonům nic nebránilo. Nemohu zapomenout na skvělé diváky podél trati, kteří nás povzbuzovali seč jim hlasivky stačily. No jen tak mimochodom mě to zrovna moc nepomohlo, ale jak se říká kde nic není ani smrt nebere....

Výkony byly skvělé. Celkově vyhrál Michal Kadoch ze Salomon teamu za úžasný čas 22 min 35 s. Ženy se téže činily na trať jich vyběhlo celkem třináct. Všechny porazila Šárka Grabmüllerová ze Ski Vimperk v pro mě nepochopitelném čase 24 min 54 s a v celkovém pořadí byla na 9 místě !!!! Všem účastníkům děkujeme a ke skvělým výkonům gratulujeme.

Naše poděkování samozřejmě musíme směřovat k našim sponzorům. Bez jejich podpory by se takové akce nedaly pořádat. Jedná se zejména o:

- Město Sušice;

- Husky cz, s.r.o.

Na dokreslení atmosféry závodu přikládám pár fotografií

Ještě jednou díky a doufáme, že jsme se letos neviděli naposledy. Sezóna se teprve rozjíždí. Sledujte naše stránky, kde se dozvíte o dalších námi pořádaných akcích. Nejbližší závod se kterým pomáháme našim kamarádům z týmu SHB je Sušický horský běh 2015 konaný 18.4.2015 viz. naše stránky.

 

Autor
22.3.2015 - dlouhán

Plákat na akci Memoriál Evy Hrabové

Dobrý den přátelé

Přináším Vám zde aktuální plakát na námi pořádanou akci Memoriál Evy Hrabové 2015

Autor
9.3.2015 - dlouhán

Memoriál Evy Hrabové již za 18 dní

Vážení přátelé

Již za osmnáct dní nás čeká letošní první námi organizovaný závod a to Memoriál Evy Hrabové 2015 konaný dne 21.3.2015. Do sekce závody byly přidány propozice k závodu včetně formuláře k přihlášení.

Teď nezbývá nic jiného než potrénovat a přihlásit se. Všichni jste srdečně zváni.

 

Zve Vás organizační tým - Michal Hrabý a High point Bike team Sušice

Autor
2.3.2015 - dlouhán

Memoriál Evy Hrabové již za necelé čtyři týdny

Vážení přátelé, kamarádi

Jménem High point bike teamu Sušice a Michala Hrabého si Vás dovoluji pozvat na již tradiční březnový závod v běhu do vrchu Svatobor a to na Memoriál Evy Hrabové konaný dne 21.3.2015. Program závodu je totožný jako v loňském roce. V Brzké době se na našich stránkách objeví propozice k závodu včetně formuláře k přihlášení.

Všichni jste srdečně zváni

Na dokreslení loňské skvělé atmosféry a úžasných výkonů přikládám pár fotografií

Autor
23.2.2015 - dlouhán

Poděkování za pomoc a účast na Sušickém High point Trojboji 20104

Přátelé

Tak Sušický High point trojboj 2014 je minulostí a tak bychom velice rádi poděkovali všem sponzorům, bez jejichž příspěvku nebo pomoci by nebylo možné akci pořádat:

- Město Sušice

- Sport Schwarzkopf s.r.o.

- JAKŠ-reality s.r.o.

- Sušické lesy a služby s.r.o.

- Centrum Gastronomie Sušice s.r.o.

 

Samozřejmě bychom velice rádi poděkovali všem účastníkům závodu. Bez Vás by nemělo význam takovou sportovní akci pořádat.

 

V neposlední míře naše poděkování směřuje všem těm, kteří nám pomohli z organizací závodu. Díky Lucko,  Míro, Radku, Jaruško, Tomáši a Jíro.

 

No a zapomenout nemůžeme téže na naše rodiny, protože ty to táhli a táhnou celou dobu s námi. Bez nich a jejich podpory to opravdu nejde.Na výsledcích a fotogalerii se pracuje.

 

DÍKY MOC Václav, Láďa a Jirka

 

 

Autor
15.9.2014 - dlouhán

Aktuality z přípravy Sušického trojboje

Přátelé

Právě jsem se vrátil z kontroly stavu bikové trati trojboje. Trať je i po deštích ve slušném stavu. V průběhu čtvrtka a pátku dojde k jejímu vyznačení a úpravě (především vysekání nad skokanským můstkem).

Ve středu pro Vás chystáme občerstvení v podobě nakládání kuřecích steaků.

Ještě se musíme trochu modlit za slušné počasí, neboť předpověď zatím není úplně příznivá ale věřím že to klapne a na závod bude azůro :), :), :).

Takže nic nám nebrání k tomu aby se akce povedla na 100 %. Těšíme se na Vás. Podrobnosti k závodu naleznete v propozicích.

 

Autor
8.9.2014 - dlouhán

šestý ročník sušického trojboje se kvapem blíží

Vážení přátelé

jako již tradičně pro Vás na září chystáme Sušický trojboj. Letošní ročník již bude šestý a konat se bude 13.9.2014. Trať je v podstatě stejná.

1. čeká nás silniční výjezd na vrch svatobor přes Ján a Odolenov. Kdo nemá silniční kolo není limitován v účasti, neboť může objet celý závod na horském kole, pouze na vrchu Svatobor kde bude hlídané depo na výměnu kol, bude muset imitovat výměnu kola (posazením do držáku kol a jeho následným sundáním);

2. druhý údsek trati je převážně veden ze Svatoboru dolů do prostoru zázemí (samozřejmě to není jen sjezd). Trať kopíruje část XC trati kterou někteří z Vás objeli v červnu s tím rozdílem, že se jede v protisměru;

3. závěrečný třetí úsek nás čeká po příjedu do depa (zázemí závodu), kde se přezujeme do maratonek a dáme si tři kolečka v lesoparku Luh o délce tratě dohromady něco přes 3 km. Dámy poběží pouze jeden okruh.

V propozicích naleznete podrobnosti o závodě, kde naleznete aktivní odkaz na přihlášku k závodu.

V cíli má každý účastník závodu nárok na občerstvení a nápoj (jako tradičně).

Věříme, že Vás nás přijde podpořit účastí na tomto velmi netradičním závodě, velice rádi bychom tento závod v případě zájmu zachovali i do dalších let.

Těšíme se na Vás High point bike team Sušice

Autor
17.8.2014 - dlouhán

Jak jsme jeli maraton v Karlových Varech

Vážení přátelé

přináším Vám další reportáž, tentokrát o tom jak jsme vyrazli na AM bike maraton do Karlových Varů. Uskutečnil se minulou sobotu tj. 9.8.2014 a jeli jsme ho ve dvou členech našeho teamu. Já a Zdeněk Karhan (karhy).

Již loni jsem zjistil (letos jsem se v tom akorát utvrdil), že se nejedná o úplně jednoduchý závod, délka 58 km a převýšení 1500 m hovoří za vše. Navíc kdo zná Karlovy Vary, tak ví že kopce v okolí nejsou vůbec jednoduché - prudké, plné vraceček, šotolinové a plné volných kamenů. Zkrátka technika jak má být. Prý se jedná o jeden z nejtěžších závodů v seriálu Kola pro život. Teď trochu fotek ze závodu.

Těsně před startem nám bylo ještě hej

Zdeněk dorazil do cíle na skvělém 210 místě celkově - když se k tomu připočte, že část závodu objel bez sedla a navíc to byl jeho první bike maraton tak klobouk dolů

dlouhán dorazil do cíle na velmi pěkném 256 místě celkově a 57 v kategorii

Zdeňkův výraz v cíli hovoří za vše "ty jo na co jsem se to dal" - no byl trošičku prošitý

lok studené Coly přišel v cíli vhod

Autor
11.8.2014 - dlouhán

Úspěchy Sušické cyklistiky v Berouně minulou sobotu

Vážení přátelé

Velice rád bych připomněl úspěchy Sušických cyklistů - našich přátel z rantlu na 24 hodinovce v Berouně minulý víkend 26-27.7.2014.

Nejprestižnějšího úspěchu dosáhli Pavel Oudes z Bike Racing Sušice a Josef Podlipský z Jiko Čácha Sušice v kategorii 24 hodin dvojice open - a to 2.místo

Michal Hrabý z Jiko Čácha Sušice vyhrál kategorii 12 hodin solo muži

1. místo vybojovali v kategorii 12 hodin dvojice muži Michal Janeček z Jiko Čácha Sušice a Karel Suchý z Kovo Sklo

V neposlední řadě na krásném 2 místě v kategorii 12 hodin mix skončili Jaruška a František Křížovi - kteří reprezentovali Sušici ovšem v dresech High point bike teamu Sušice

Za krásné výsledky všem upřímě gratulujeme

 

Autor
1.8.2014 - dlouhán

Závod kola pro život v Praze

Přátelé

Přináším Vám aktualitu ze života našeho teamu. Dne 26.7.2014 jsme vyrazili na závod kola pro život Karlštejn tour v Praze. Tentokrát jsme vyrazili dva Dlouhán a Václav. Byli jsme přihlášeni na hlavní závod v délce 53 km s převýšením 1100 m. Jelikož jsme tento závod nejeli poprvé věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, prudké výjezdy a sjezdy, spousta krásných a technických sniglů a konec závodu byl okořeněn sjezdem po schodech z Radotína o délce cca. 300 m.

O náročnosti závodu hovoří fakt, že jsem ještě při žádném závodě neviděl tolik zraněných při trati. Doufám po ošetření byli všichni pokud možno OK. Hlavního závodu se zúčastnilo cca.800 závodníků.

Teď fotogalerie.

Závodu samozřejmě předchází pečlivá příprava kol i sama sebe

Po startu nám bylo ještě hej

Dlouhán v cíli dokončil na krásném 335 místě a 77 v kategorii

Václav dokončil na pěkném 507 místě a 120 v kategorii

 

Autor
27.7.2014 - dlouhán

Výjezd na Lipno

Zdravím všechny přátele cyklistiky

po menším zdržení Vám přináším článek o tom, jak jsme vyrazili na Lipno. Jde o každoroční tradiční výjezd, který se letos uskutečnil dne 6.7.2014. Vyrazili jsme v balíku 10 cyklistů. Trasa měří okolo 200 km. Letos jsme zvolili novou část při jízdě tam přes stoupání na Zadov, pod Kobylou doleva a po krásném afaltu až na Borovou Ladu. Při jízdě zpět jsme využili nové cyklostezky okolo Lipna až do Českých Žlebů.

Nálada v balíku byla výborná, hlavně když Pepa ze Zdeňkem za to zatáhli tak my ostatní jsme byli jak na gumě. Na dokreslení přináším pár fotografií, více v naleznete v galerii.

Tradiční sraz jsme měli v osm ráno na rantlu

Na oběd jsme se tradičně zastavili restauraci v Karlových Dvorech, no a samozřejmostí bylo dietní cyklistické jídlo i pití

cesta zpět po cyklostezce okolo Lipna

čekání na "prémii" v Kvildě

Autor
10.7.2014 - dlouhán

vzpomínka na minulý týden a 14.6.2014 High point Svatobor cup

Tak již týden uběhl od závodů. Věřím, že všichni účastníci jste se bavili, minimálně stejně dobře jako my pořadatelé. Díky za účast.

Na připomenutí pár fotografií

Bez sponzorů by jsme to nedali

Dětských závodů se celkem zúčastnilo 55 závoďáků

Velmi populární byl dětský koutek

Hlavního závodu ze zúčastnilo 47 závoďáků, absolutně na 4 kola a prémii vyhrál Michal Janeček z JIKO Čácha

Autor
22.6.2014 - dlouhán

High point Svatobor cup 2014 se kvapem blíží

Vážení přátelé

tak se nám závod nezadržitelně blíží, přípravy jsou na něj v plném proudu. Již za dva dny a je to tu. Máte poslední příležitost se předem přihlásit na našich stránkách a tím dostanete dárek od pořadatelů. Peníze lze složit při přihlášení na místě.

Autor
12.6.2014 - dlouhán

Žhavé novinky (doslova a do písmene) z příprav High point Svatobor Cup 2014

Zdravím všechny bikery

Tak se nám závod blíží již za čtyři dny a je to tu. Věřím, že se těšíte minimálně stejně jako pořadatelé. Dobrá zpráva je, že nebudete ochuzeni o tradiční chutný gulášek po závodě.

Včera jsme provedli vyznačení další části trati hlavního závodu (sjezd na Petráškovu školku) a při té příležitosti byl vytvořen a vyznačen nový sjezdový singlík. Věříme, že se bude líbit (těsně nad výše uvedenám sjezdem na Petráškovu školku).

Zde nějaké fotografie z trati - nový úsek

Sjezdík na Petráškovu školku

Autor
9.6.2014 - dlouhán

Další aktualita k High point Svatobor Cup 2014

Zdravím přátelé

Přináším Vám další aktualitu z příprav závodu konaného dne 14.6.2014. Včera byla vysekána, vyčištěna a vyznačena větší část trati hlavního závodu. Takže Vám nic nebrání k dokonalé přípravě na závod. Trať se nijak zásadně nemění, dokonce ani po deštích není promáčená (vyjma údolíčka pod skokanským můstkem).

Teď pár aktuálních fotografií z trati

Nesmí chbět "populární" objezd skalky

po technickém sjezdu následuje další krásný úsek vjezd "pod dráty"

Nájezd do dalšího kola

 

Autor
5.6.2014 - dlouhán

Horká novinka z přípravy High point Svatobor cup 2014

Zdravím všechny bikery, bikerky a hlavně bikerčata

Především pro zájemce z řad dětí, kteří se chtějí zúčastnit dětských závodů přináším horkou aktualitu. Byla připravena a vyznačena dětská trať, ktará doznala řady podstatných změn. Věřím že se nové úseky trati budou líbit. Takže děcka vemte rodiče a hurá trénovat na trať.

Základní trať (jednoduchý okruh) se nemění, určená je pro nejmladší.

Po sjezdu z cyklostezky je vyznančen nový úsek trati v lese

Na tzv. bikrosce se změnil výjezd z technického úseku

Autor
2.6.2014 - dlouhán

High point Svatobor cup již za 4 týdny

Přátelé

Zdraví Vás přípravný team závodu horských kol High point Svatobor Cup konaný dne 14.června 2014. Přípravy jsou v plném proudu, zatím nic nebrání ke zdárnému průběhu akce. Všichni jste srdečně zváni jak závodníci, tak i diváci. V propozích nalezente podrobnosti k vlastní akci. Teď na připomenutí jak to vypadalo v roce 2013.

 

Akci bude celý den moderovat Jaroslav Hlaváč

Opět připravujeme dětský koutek, kde si budou moci Vaše ratolesti zasoutěžit o různé sladkosti

Součástí akce budou samozřejmě dětské závody, na které připravujeme změnu tratě, věříme ža se Vám bude líbit

Hlavní závod bude vedený po stejné trati jako v roce 2013

Nebude samozřejmě chybět High point prémie pro nejrychlešího muže a nejrychlejší ženu

Na závěr akce nám opět zahraje skupina Volkmen

Autor
17.5.2014 - dlouhán

Sušický horský běh 2014

Sušický horský běh 2014 se velice rychle blíží. Zde přináším plakát na akci.

Autor
31.3.2014 - dlouhán

Memoriál Evy Hrabové 2014 je již minulostí

Vážení přátelé, kamarádi

V sobotu proběhl na trati mezi Sušicí a vrchlem Svatobor lítý boj běžců. Závod je pojmenován po naší společné kamarádce Evě Hrabové, která již bohužel není mezi námi (držela však ze shora nad námi ochranou ruku, protože počasí bylo opravu luxusní - díky EVI). Trať měřila 4,6 km a převýšení trati 426 m. Všichni kdo úspěšně zdolali trať si určitě sáhli na dno svých fyzických a psychických sil. Závodníků bylo 63 všem účastníkům moc děkujeme a doufáme, že přístí rok přijedou znova. Teď na ochutnávku pár fotografií. V sekci foto pak budou (prosíme o trochu strpení) vloženy fotografie ze závodu, kde se každý účastník určitě najde.


Všem závodníkům vypálila rybník rodina Randáků.

Karel Randák z Javorné na Šumavě vyhrál celkově v neskutečném čase 22:02,3

Helena Randáková vyhrála kategorii ženy celkově, v dalším skvělém čase 26:48,0 a celkově se umístila na úžasném 19 místě

Závodu se zúčastnilo 6 závodníků do 18 let, na fotografii vítěz kategorie Daniel Jarolím, který běžel v krásném čase 28:58,8

Nejstarším účastníkem závodu byl Jiří Konop (ročník 1949 - klobouk dolů), který doběhl v úžasném čase 30:53,5

Autor
25.3.2014 - dlouhán
  1 2 3 4 ...   5
Poki:  Od soboty 8.12 zažínáme s výběhy na Sva. Sraz v 9 na křižovatce ulic Pod Svatoborem a U kapličky. Místo startu Klafundy.
3.12.2018 11:09:36
Mája:  Ahoj, jen pro info, kdyby měl někdo zájem si zaběhnout překážkový závod na Svatík: https://sites.google.com/view/zimnisuprbeh2018/
11.11.2018 21:26:09
FK+JK:  Jak to vypadá s Pancířem na neděli?
2.11.2018 12:40:13
RaPa:  Tak neděle 9hod rantl?
1.11.2018 10:01:41
dlouhán:  jsem téhož názoru
26.10.2018 18:11:20
RaPa:  Kdy na Pancíř? odložíme o týden? má být pěkných 16st.
26.10.2018 13:56:58
Poki:  V pátek 14.12 bude cyklo besídka ve fitku na Fu. Je výběr ze dvou vegetariánských jídel - tatarák, nebo pečený koleno. Objednávky na akci přijímá Jirka Březina v cyklo Čácha.
22.10.2018 15:46:25
Poki:  Poslední teplý večery! Čtvrtek rantl 15:30
17.10.2018 11:18:41
Generální partner:
Hlavní partner:
Mediální partneři:
TEAM obléká: