Sušický High Point Stevens MTB Maraton 2024:
Zbývá: 158 dní
Přihlášeno: 0 lidí

DOLEJŠÍ TĚŠOV VSKUTKU POTĚŠIL

Zvědavost lákala v neděli 24. 5. sušické příznivce horského kola na premiérové závody v cross country do Dolejšího Těšova. Nový okruh na Sušicku to je událost a pro bikery svátek. Okolní kopce naplnily vrchovatě význam pojmu horské kolo a připočteme-li vzornou organizaci a přípravu tratí i pro nejmenší, pohodlné zázemí penzionu Lípa a královsky letní počasí máme tu počátek další povedené bikové tradice. Premiéře snad lze pouze vytknout převážně zpevněný a mnohdy i asfaltový povrch trati, příští ročník však už pořadatelé slibují řádně vyšperkovat.

Závod se jel jako 3.díl seriálu Pošumavské ligy. Bohužel Těšov zřejmě mnozí pravidelní účastníci seriálu na mapě Šumavy nehledali (celkem 52 jezdců). Toho využili sušičtí a ovládli stupně vítězů. V kat. ženy I vyhrála Eva Hrabová před Markétou Kohoutovou (Up and Down Sušice), v kat. Ženy II byla Jarka Křížová druhá. Mezi staršími žáky svedli bitvu o prvenství Jan Vastl a Michal Kohout (oba Up and Down Sušice), přičemž úspěšnější byl nakonec prvně jmenovaný. Kat. Muži 30-40 vyhrál Karel Dvořák, druhý Michal Hrabý (oba JIKO Čácha Sušice) a výsledkovou převahu Sušice potrhli čtvrtý Daniel Matouš (Up and down Sušice), páty Pepa Podlipský (JIKO Čácha Sušice) a šestý Pavel Zroun (Up and down Sušice). Ve veteránech I zvítězil Jan Vastl (Up and down Sušice)a třetí byl Vlasta Míčka (Cyklo Míčka).Mezi juniory byl Jakub Choc (Up and down Sušice) čtvrtý.

Pátým dílem tohoto seriálu bude v sobotu 13.6. závod přímo ze Sušice - Svatobor cup pořádaný Up and Down týmem.