Sušický High Point Stevens MTB Maraton 2024:
Zbývá: 119 dní
Přihlášeno: 0 lidí

díky Všem :-)

Při druhém ročníku běžeckého závodu Grand Prix Karla Klafundy, při kterém se více než 40 závodníků snažilo co nejrychleji pokořit vrch Svatobor, byl překonán loňský rekord.

Na trať dlouhou přes pět kilometrů se v sobotu 10. března vydalo 46 běžců, kteří byli rozděleni do pěti kategorií podle věku a pohlaví. Výstřelem z pistole byl v 13.30 hod. závod odstartován poblíž křižovatky sušických ulic Pod Svatoborem a U Kapličky.

Trasa sice vedla překrásným prostředím vrchu Svatobor, ale to většina běžců moc nevnímala, neboť se museli co nejrychleji dostat až do nadmořské výšky 845 metrů, kde byl na schodišti k rozhledně cíl.

Prvním v cíli byl Jiří Csirik, který trasu uběhl za neuvěřitelných 21 minut a 31 sekund, čímž pokořil rekord z roku 2011, kdy nejlepší běžec dosáhl času 21 minut 43 sekund. Na druhém místě skončil Michal Jarolím a třetí příčka patřila Václavu Šuserovi.

Nejrychlejší ženou byla Klára Příhodová a mezi nejmladšími účastníky kraloval osmiletý Matyáš Myslík.

„Dřinu v cíli nahradí zasloužený gulášek a tekutiny budou doplněny pravidelným opitným režimem," uváděl vtipně propagační leták.

A proč právě Grand Prix Karla Klafundy? "Prostě jednomu z nás říkáme Karel Klafunda, i když se tak nejmenuje," s úsměvem vysvětlila název soutěže jedna z pořadatelek.

Celá soutěž, kterou uspořádal H3 sport Eva Hrabová a High Point Bike team Sušice, je výbornou motivací pro všechny, kteří chtějí něco dokázat nebo si jen tak zaběhat. Když k tomu přidáme skvělou a přátelskou atmosféru, která  provázela celé klání, pak se nemůžeme divit, že běžci se již těší na další ročník.

Autor
11.3.2012 - gripen
Michal Král:  Ahoj, fotky z letošního běhu na Svatobor nebudou?
13.4.2024 13:08:31
dlouhán:  velká omluva - má špatná práce s aplikací. Výsledky už tam jsou
27.3.2024 11:12:31
KK:  Dlouhánovi to asi chvilku potrvá, ale dá to tam :-) .
25.3.2024 21:26:54
Michal Král:  Predbezne a neoficialni vysledky mame na FB "Ešus liga". Ale mam tam tedy jen 59 lidi :D
25.3.2024 18:32:20
Dittrich:  Zdravim, kde najdu výsledky ze sobotního běhu na Svatobor ? Mám tam jen z roku 2023c děkuji
25.3.2024 12:40:22
dlouhán:  Přátelé - byly přidány výsledky ze sobotního závodu. Na fotogalerii se pracuje